ZDRAVIE

Klasicky oholené, moderná Brazilka, či hravé tvary. 7 TOP letných trendov pre úpravu intímnych partií.

klasicky-oholene-moderna-brazilka-ci-hrave-tvary-7-top-letnych-trendov-pre-upravu-intimnych-partii

Niektoré ženy nedajú dopustiť na hladké oholenie „tam dole“, zatiaľ čo iné dávajú prednosť prirodzenému vzhľadu. Hoci škála úprav pubického ochlpenia je dnes široká, medzi trendy tohto leta patria tzv. moderná Brazilka, Hollywood, hravé tvary, či prirodzený bujný porast. Ten uprednostňuje až 70 % mladých žien. Toto je sedem najlepších letných trendov starostlivosti o intímne partie.

Trendy sa týkajú najrôznejších oblastí, a určite sa nevyhýbajú ani úpravám pubického ochlpenia. Podobne ako u vlasov, aj pri pubickom ochlpení platí, že prirodzene rastie, takže je ľahké byť pri jeho úprave kreatívnym. Inšpirovať sa môžete nasledovnými trendmi tohto leta.

1) Hravé tvary

Svoju osobnosť môžete vyjadriť nielen oblečením alebo účesom, ale aj úpravou ochlpenia. In je tvarovanie chĺpkov do rôznych tvarov, od srdiečok cez šípky až po hviezdy alebo písmená – napríklad iniciály vášho partnera. Na vytvorenie umeleckého diela môžete dokonca použiť špeciálne šablóny. „Okrem toho môžete ľahko vytvoriť zmyselnú predohru z hravého holenia pomocou šablóny tak, že tento veľmi intímny akt zveríte svojmu partnerovi,“ hovorí Veronika Kubíčková, odborníčka z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou.

2) Bikiny pre začiatočníkov a milovníkov jednoduchej klasiky

Nadčasovú klasiku predstavuje úprava na „bikiny“, teda odstránenie chĺpkov v oblasti bikín a prípadne nad hornou líniou, kde bežne siaha spodná časť plaviek. Je to populárna možnosť, ktorá je relatívne rýchla, a ani v prípade voskovania nie je príliš bolestivá.

3) Moderná Brazilka

Ak sú pre dámy bikiny málo, môžu vyskúšať obľúbenú Brazilku. Cieľom tohto štýlu je oholiť takmer všetko ochlpenie okolo genitálií s výnimkou úzkeho zvislého pásika prechádzajúceho cez tzv. venušin pahorok. Niekedy sa tento štýl nazýva aj pristávacia dráha. Podľa odborníčky Veroniky je zvislý prúžok obľúbenou pravou pred milostnými hrami, pretože zmyselne vedie vášho partnera k vašim intímnym partiám.

4) Prirodzene bujné zarastenie

Holý štýl nie je nič pre vás? Potom neváhajte skočiť na vlnu trendu prirodzeného ochlpenia. Je obľúbený najmä u mladšej generácie žien, ktorá uprednostňuje „prirodzený“ životný štýl. Mimochodom, podľa prieskumu,  ktorý skúmal postoje k úpravám ochlpenia medzi mladšou generáciou, sa výrazne zvýšil počet mladých žien, ktoré sa nevenujú úprave svojho intímneho ochlpenia. „Kým v roku 2014 si intímne partie nechalo upraviť asi 70 % žien vo veku od 18 do 25 rokov, v roku 2021 to bolo len asi 29 %,“ objasňuje Veronika Kubíčková.

5) Úhľadný trojuholník

Rovnako ako Brazilka, aj trojuholník sa zameriava na väčšinou hladký vzhľad, ale namiesto úzkeho prúžku ponecháva na lone úhľadne vyholený trojuholník. Jeho veľkosť závisí od toho, koľko ochlpenia si chcete ponechať.

6) Hollywood alebo nikde ani chĺpok

Hladký štýl je dodnes mimoriadne trendy, takže jedným z najobľúbenejších úprav ochlpenia je takzvané hollywoodske voskovanie, pri ktorom sa dôkladne odstránia všetky ochlpenia okolo genitálií a análnej oblasti. Tradične sa používa vosk, ale značnú popularitu získavajú aj modernejšie metódy cukrovou pastou. „Hollywood“ je považovaný za typicky dámsku záležitosť, ale začína sa šíriť aj u mužov.

7) Okoreňte si „to tam dole“ farbami

Dnes si môžete farbiť nielen vlasy, ale aj ochlpenie! Pri výbere farbív však buďte opatrní, oblasť genitálií je veľmi citlivá na chemikálie. Je lepšie prikročiť k farbeniu len na poraste v oblasti venušinho pahorku.

Share