LIFESTYLE

Osviežujúci kúpeľ v dokonalej vani

osviezujuci-kupel-v-dokonalej-vani

Vaňa, ako solitér miestnosti, osloví z praktického aj estetického hľadiska. Ak disponuje nadčasovým dizajnom, je veľkolepým reprezentantom každej kúpeľne. Osviežujúci kúpeľ, v dokonalej vani, dopraje očistu aj príjemný relax.  

Blahodarná voda s bublinkami či esenciami zbaví telo nielen únavy a stresu, ale navodí aj príjemnú náladu. Vaňovú zostavu po technickej stránke tvorí vaňa s odtokovou súpravou, s obložením a príslušenstvom. Súčasné modely spĺňajú všetky základné hygienické kritériá – hladký, ľahko čistiteľný povrch, pevné dno a optimálna veľkosť.

Dokonalý súlad

Kúpeľňová keramika svojimi tvarmi a materiálmi neustále napreduje. Popri kvalite a funkčnosti je čoraz dokonalejšia aj z estetického hľadiska. Vybrať si môže každý medzi mnohými štýlmi zo širokej ponuky. Ak preferujete priame línie, určite sa budete orientovať na vaňu s pravými uhlami. Pokiaľ ste milovníkmi oblých tvarov, vaše kráľovstvo hygieny môže byť riešené v znamení mäkkej elegancie. Súčasný trh ponúka širokú paletu menších či väčších vaní z rôznych materiálov, ktorá dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších spotrebiteľov. 

Solitér miestnosti

Trend dizajnu moderných kúpeľní podporuje voľne stojace vane. Jedná sa o dizajnérske kúsky, ktoré navodzujú atmosféru luxusu. Elegantná vaňa, ako solitér miestnosti, zaujme na prvý pohľad. O kvalite vane však rozhoduje viacero faktorov. Nielen hrúbka, ale aj teplotná stabilita, povrchová pevnosť, neporéznosť, stálofarebnosť a odolnosť voči chemikáliám. Väčšina vaní je vyrábaná z akrylátu a z moderných zmesí, s vylepšenými vlastnosťami.  Viaceré akryláty majú často antibakteriálnu a protišmykovú úpravu. Tie komfortnejšie disponujú hrúbkou od šesť do osem milimetrov, ich prednosťou je pomerne nízka hmotnosť a dobrá manipulácia. Na dotyk majú príjemný a teplý povrch. Do akrylátu možno vŕtať a rezať, čo umožňuje nenáročnú inštaláciu batérií a iných doplnkov.

Šperk kúpeľne

Medzi módne materiály na výrobu vaní v súčasnosti patrí umelý a prírodný kameň, drevo a nehrdzavejúca oceľ so saténovou či zrkadlovou povrchovou úpravou. Modely z týchto materiálov sú považované za dizajnové šperky súčasných kúpeľní.  

Share