LIFESTYLE

(Ne)obyčajná detská izba

neobycajna-detska-izba

Zariaďovanie detskej izby si vyžaduje len štipku taktiky a invencie. Aj keď deťom obvykle fantázia nechýba, je dobré podporiť ju kreatívnym dizajnom prostredia, v ktorom sa každodenne nachádzajú.

Každé dieťa potrebuje pre svoj rozvoj dostatočne veľký priestor a vhodnú inšpiráciu. Potrebuje plochu na odpočinok, na hry, na písanie domácich úloh a tiež na súkromie, kde trávi čas so svojimi kamarátmi a spolužiakmi. Dôležitým prvkom je bezpečnosť, účelnosť zariadenia, no tiež farebný a materiálový súlad. Z materiálov je do detskej izby dobré voliť najmä prírodné materiály a z farieb jemné, pastelové odtiene. 

Dôležitá variabilita

Dynamické zariadenie detskej izby umožňuje variabilitu podľa aktuálnych potrieb. Sedenie za stolom je ideálne deťom zabezpečiť formou ergonomicky tvarovaných stoličiek. Moderné detské stoličky umožňujú dynamické sedenie, čo posilňuje chrbtové svalstvo. Stoličky by mali byť zabezpečené bezpečnostnými prvkami, ktoré znižujú riziko úrazov. Nábytkové zostavy, vhodné do detských izieb, ponúkajú na minimálnej ploche maximálny komfort. Ak ste sa vy alebo vaše ratolesti rozhodli pre poschodový typ postelí, zamerajte sa nielen na rozmery a stabilitu lôžka, ale aj na pevnosť rebríka. Prioritou pri zariaďovaní detského kráľovstva má byť tiež dostatok úložných priestorov na hračky, knihy, šatstvo, školské pomôcky a učebnice.

Úložné priestory

Deti na hračky, učebnice a oblečenie potrebujú približne dvojnásobok úložných priestorov, než ich rodičia. Na skladovanie týchto vecí sú vhodné otvorené aj uzatvorené policové systémy, ktoré je možné doplniť o škatule, koše a mobilné kontajnery. Čo sa skríň týka, konštrukcia skríň do detskej izby má byť pevnejšia a stabilnejšia, ako nábytok pre dospelých. To je možné dosiahnuť priskrutkovaním nábytku k podlahe či ku stenám. V detskej izbe sa treba principiálne vyvarovať sklu a iným krehkým materiálom, ktoré sú ľahko rozbitné a z bezpečnostného hľadiska do detskej izby nevyhovujúce.    

Share