ZDRAVIE

Starostlivosť o pleť rozjasní tvár

starostlivost-o-plet-rozjasni-tvar-2

Ak chcete, aby vaša pokožka pôsobila mladistvo, voľte kvalitné kozmetické prípravky a produkty, ktoré jej poskytnú potrebnú hydratáciu a regeneráciu. Dobrým tipom sú pleťové vody, krémy a masky, ktoré pleti dodajú energiu a svieži vzhľad.

Denná starostlivosť o pleť je základ pre dobre vyzerajúcu tvár. Kvalitná kozmetika – pleťové vody, emulzie, gély, krémy či masky udržia pružnosť a zdravý vzhľad pleti. Najmä prírodné kozmetické prípravky pokožku nielen vyživia a zvlhčia, ale urýchlia aj jej látkovú výmenu a dodajú jej potrebnú energiu.

Základ je v hydratácii

Prečo je hydratácia pleti dôležitá? Pokožka bez vody rýchlo vädne. Rovnako, ako kvety či iné rastliny. Veľkú časť ľudskej pokožky tvorí voda, preto má voda na kvalitu pleti zásadný vplyv. Podstatná je tiež hydratácia z vnútra, ktorá je rovnako dôležitá ako hydratácia vonkajšia. Preto dodržiavanie pitného režimu je pre zdravú ľudskú kožu zásadné. Okrem kvalitných výživných a hydratačných krémov pleť dobre zvlhčia aj pleťové masky. Skvelými produktmi na výrobu domácich masiek sú melóny, avokádo, citrón, uhorka, aloe vera, med a mnoho iných ingrediencií. 

Viete, že…

Pokožka obsahuje priemerne okolo sedemdesiat percent vody, ktorá je nevyhnutná pre jej dobré fungovanie. Kožné bunky by sa bez dostatočného množstva vody nezaobišli a voda zároveň slúži aj ako ochranná bariéra pred znečisteným ovzduším a drsnými poveternostnými vplyvmi. Keď je koža dehydrovaná, dehydratácia sa prejaví najskôr na tvári a na krku. Neskôr na rukách a na ostatných častiach tela. Ak pokožka nemá dostatok vody, stráca farbu, zvykne byť mdlá, suchá a rýchlejšie vráskavie.   

Share