Uncategorized

Pódium pre Level 42 na bratislavskom koncerte zahreje na správnu teplotu Funkiez

podium-pre-level-42-na-bratislavskom-koncerte-zahreje-na-spravnu-teplotu-funkiez

Legendárna britská skupina LEVEL 42 s fenomenálnym a jedinečným basgitaristom a spevákom Markom Kingom opäť zavíta na Slovensko. Ich hity Running in the Family, Hot Water, Something About You, Lessons in Love a ďalšie si diváci budú môcť naplno vychutnať na koncerte, ktorý sa uskutoční 11. mája 2023 v bratislavskej NTC Aréne. LEVEL 42 sa na Slovensko vracia po úspešných koncertoch v rokoch 2004 a 2012 v zostave: Mark King – basgitara, spev, Mike Lindup – klávesy, spev, Nathan King – gitary, Pete Ray Biggin – bicie, Sean Freeman – saxofón, Nichol Thompson – trombón a Dan Carpenter – trúbka. Pódium a publikum im na správnu teplotu rozohreje domáca funky legenda Funkiez, ktorú si vybral management Level 42. Bude to pre nich určite veľký zážitok, lebo sú sami dlhoročnými fanúšikmi a obdivovateľmi hudby Marka Kinga.

“Ich hudbu sme spoznali už v osemdesiatych rokoch, keď sme študovali na kozvervatóriu. Robia úžasnú muziku, ktorá nás jasne hudobne nasmerovala, hlavne čo sa týka hry na basgitaru a bicie,” povedal o svojich vzoroch bubeník Funkiez Robo Rist.

Najväčšími fanúšikmi Level 42 sú z Funkiez basgitarista Patrik Nosko, bubeník Robo Rist a spevák a gitarista Markus Daniel, ktorí sa spolu s ostatnými členmi tešia na všetky skladby koncertu a špeciálne na čokoľvek, čo Level 42 zahrajú. Na otázku, čo by si so svojou obľúbenou skupinou zahrali odpovedal Robo Rist jednoznačne. 

“Asi Love Games… ale možno radšej nič, lebo by sme asi mali obrovskú trému, pretože ich obdivujeme už skoro 40 rokov. Radšej sa sústredíme a pripravíme na to, aby sme najlepšie predviedli to, čo vieme zahrať. Veľmi sa na ten koncert tešíme”.

Link Love Games live: https://www.youtube.com/watch?v=-ldukT2I5_c

Share