Uncategorized

Famózny Stanley Clarke v máji v Bratislave

famozny-stanley-clarke-v-maji-v-bratislave

Štvornásobný držiteľ Grammy, americký basgitarista Stanley Clarke bude v rámci svojho svetového  turné koncertovať aj na Slovensku! V bratislavskom Stars Auditoriu 9. mája 2023 zahrá najväčšie hity legendárneho albumu Romantic Warrior kapely Return To Forever. Vstupenky na koncert, ktorý je súčasťou jarných jazzákov, sú už k dispozícii v sieti Ticketportal.

Stanley Clarke „N’4Ever“ teaser – https://youtu.be/loKzj4LkQew

Stanley Clarke je nepochybne jedným z najlepších svetových basákov a legendou, o ktorej hovorí s úctou celú hudobný svet. Excelentne hrá na elektrickej aj akustickej base, okrem toho je aj talentovaný umelec, skladateľ, aranžér, producent a filmový skladateľ. Koncerty jeho aktuálneho turné N´4EVER sú venované najmä albumu Romantic Warrior, najúspešnejšiemu albumu Clarkovej kapely Return To Forever, doplnený o ďalšie hity.

Stanley Clarke „N’4Ever“ koncert – https://youtu.be/51u3GIqsVUc

Clarke bude v Bratislave koncertovať so svojou kapelou 4EVER, mladými a dynamickými hudobníkmi, ktorí vnášajú do hudby mladistvú energiu a sviežosť. Ide v podstate o inkarnáciu skupiny Return To Forever, v ktorej hral Stanley Clark s hviezdami ako Chick Corea, Al Di Meola, Stanley Clarke, Lenny White, Steve Gadd, a (na prvom albume) spievala Flora Purim. Return To Forever patrí medzi trojicu kapiel, ktoré sú považované za pôvodcov a inventorov jazzrocku. V aktuálnej Clarkovej kapele hrá Jeremiah Collier na bicích, Colin Cook na gitare, Emilio Modeste na saxofóne, Beka Gochiashvili na klavíri a klávesoch a speváčka Natasha Agrama. Toto spojenie mladých hudobníkov a jednej z najväčších žijúcich jazzových legiend predvedie aktuálny, čerstvý prístup k fusion – jazzové harmónie a improvizácie obohatené nielen rockom a funkom, ale aj hip-hopom, R&B, a elektronikou.

Vstupenky na Open Air Jarné Jazzáky, ktorých súčasťou je aj koncert Stanleyho Clarka, sú v predaji od 10. februára v Ticketportali. Bližšie informácie o koncerte nájdete na www.jarnejazzaky.sk.

Na jarných jazzákoch aj Nikitin a Šrámek s oceneným projektom Altar

Čerství víťazi ceny za najlepší jazzový album, saxofonista Nikolaj Nikitin a klavirista Ľuboš Šrámek, predstavia album Directions a Connections so slovenskou superskupinou Altar Ensemble. Hlavnou hviezdou jarných jazzákov bude 9. mája fenomenálna americká legenda – basák Stanley Clarke. Informácie a vstupenky sú k dispozícii na www.jarnejazzaky.sk.

Dvojici Nikolaj Nikitin a Ľuboš Šrámek to spolu hudobne klape už od roku 2007. Na konte majú niekoľko spoločných albumov a spoluprác, projekt Altar má však pre oboch v kariére mimoriadne miesto. Pod touto „značkou“ vydali už päť albumov. Ten aktuálny, Directions and Connections, ktorý odohrajú aj počas májového koncertu, vyhral pred pár dňami cenu Rádiohlavy za najlepší slovenský jazzový album.

„Veľmi sa teším na jarné jazzáky a skvelú zostavu, s ktorou zahráme náš album projektu Altar,“ prezradil Nikolaj Nikitin: „Našim hosťom bude trubkár Oskar Török, s ktorým sme chceli už dlho spolupracovať, ale nikdy nám to predtým nevyšlo. Na husle bude hrať Lucia Havranová, študovala u Juliana Rachlina a počas doterajšej kariéry stihla byť koncertnou majsterkou symfonického orchestra SND a je členkou Slovenskej filharmónie. Na marinbe zahrá Kiril Stoyanov, ktorý patrí medzi európske bubenícke špičky a tiež je spolu s Jurajom Griglákom členom Slovenskej filharmónie.“ Basgitarista Juraj Griglák patrí medzi slovenské muzikantské legendy, rovnako ako aj Sisa Michalidesová a hosťom na klávesy a elektroniku bude Peter Preložník.

Headlinerom Open-air Jarných Jazzákov bude Stanley Clarke, jeden z najslávnejších basgitaristov na našej planéte. Na festival prichádza 9. mája s reinkarnáciou svojej kapely Return To Forever: skupina sa volá 4EVER, tvorí ju päť výnimočných talentov jazzového sveta. Saxofonista Emilio Modeste je v muzikantských kruhoch považovaný za “nového” Wayna Shortera. Pianista Beka Gochiashvili je podľa Gábora Pressera momentálne v svetovej top päťke na svojom nástroji. Speváčka Natasha Agrama už nahrávala a vystupovala s hviezdami ako George Duke, Thundercat, či Kamasi Washington.

Vstupenky sú v predaji v sieti a webe Ticketportal, bližšie informácie na www.jarnejazzaky.sk.

Share