ZDRAVIE

Máte problémy s cievami? Ponúkame Vám unikátne riešenie!

mate-problemy-s-cievami-ponukame-vam-unikatne-riesenie

Angina pectoris, ateroskleróza, Bércový vred, chronická žilová nedostatočnosť, cievna mozgová príhoda, kŕčové žily, hemoroidy, flebotrombóza, infarkt myokardu, ischemická choroba srdca, hypertenzia. To sú ochorenia, ktoré sa v ostatných desaťročiach stali najčastejšou príčinou úmrtnosti v rozvinutých krajinách sveta. A Slovensko nie je výnimkou.

Rozvoj kardiovaskulárnych ochorení hrozí každému, kto má zle vyživené cievy alebo cievy zanesené nahromadenými usadeninami, čím sa steny ciev stenčujú a strácajú svoju flexibilitu, zužuje sa ich priesvit, a to bráni správnemu prúdeniu krvi k orgánom a tkanivám. Ak je cievny systém zablokovaný, orgány začnú hladovať a život v organizme sa spomaľuje. Až sa môže celkom zastaviť.

Ako spoznáme, že máme problém s cievami?

Problémy s cievami môžu predpovedať bolesti hlavy, kolísavý krvný tlak, zvonenie v ušiach, studené ruky a nohy, vznik kŕčových žíl či zhoršujúca sa pamäť. Sprievodným príznakom je pokles celkovej energie. Obzvlášť veľkú pozornosť je potrebné venovať častým kŕčom v lýtkach, pocitu „ťažkých nôh“ a opuchnutým nohám vo večerných hodinách. Ak je opuch sprevádzaný svalovou bolesťou a kŕčmi, odporúčame problémy nepodceňovať a konzultovať ich s lekárom.

Elasticita ciev zvykne bežne klesať u starších ľudí, ale čoraz častejšie sa s uvedenými problémami stretávame aj u mladých. Ak sa neliečia, môžu spôsobiť závažnejšie komplikácie a ochorenia.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je cievy-01-1024x231.png
Postupné zanášanie ciev a zmenšujúci sa prietok cirkulácie krvi v cievach

Dá sa týmto ochoreniam predchádzať? Odpoveď znie ÁNO.

Veľký vplyv na rozvoji kardiovaskulárnych ochorení má unáhlený spôsob života, stres, málo spánku, nedostatok fyzickej aktivity, nadváha, užívanie hormonálnej antikoncepcie, alkohol, fajčenie, a tiež nevyvážená strava. Svoj podiel tu zohráva aj dedičná predispozícia. Ako najvhodnejší spôsob predchádzaniu rizika vzniku srdcovo-cievnych ochorení je vhodná prevencia, ktorej nevyhnutnou súčasťou je pravidelný pohyb, zdravý spôsob života a prísun potrebných výživových látok.

A práve na výživu ciev zvnútra sa zamerali aj v spoločnosti KOMPAVA a vyvinuli veľmi originálnu a efektívnu NOVINKU – výživový doplnok pod názvom VENADOM

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Clanok4-1-1024x536.jpg
„VENADOM je vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania vo forme nápoja – bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.“

V čom je Venadom unikátny?

Produkt Venadom bol vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania, a to formou osviežujúceho nápoja bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet. Ide o unikátnu výživu ciev s obsahom 9 účinných zložiek nevyhnutných pre normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Unknown-1024x576.png
Nápoj na zdravé a pružné cievy v praktických vrecúškach

Čo obsahuje Venadom?

  • Mikronizovaný diosmín a hesperidín

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Obidve zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón a sú známe pre svoje antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Mikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí ich vysoká vstrebateľnosť. Ich najväčší význam spočíva v tom, že blokujú zápalovú reakciu v žilových chlopniach a stenách ciev, prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, redukujú veľkosť usadenín v cievach, zvyšujú ich odolnosť a znižujú riziko vzniku kŕčových žíl, hemoroidov a trombotických stavov.

  • Kolagén typu I

Zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny a znižuje riziko vzniku kŕčových a metličkovitých žíl.

  • Bambusový extrakt

Obsahuje až 70 % kremíka, ktorý je dôležitou zložkou cievnych stien. Správa sa ako kolagén booster, čiže podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, a tak zabezpečuje pružnosť a pevnosť ciev. Obsah kremíka v tkanivách a aorte významne klesá s vekom, hlavne u žien.

  • Bromelaín

Je to rastlinný enzým, nazývaný aj “ananásový extrakt”. Je prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Podieľa sa na priechodnosti ciev, čistí cievy od nežiadúcich usadenín, rozkladá fibrín v krvi a dokázateľne znižuje riziko infarktu myoklardu, vysokého krvného tlaku a iných cievnych ochorení. Bromelaín je tiež veľmi silný antioxidant.

  • L-arginín

Je to aminokyselina, ktorá má schopnosť zlepšovať priechodnosť ciev a cirkuláciu krvi v cievach. Z L-arginínu sa v cievach tvorí oxid dusnatý, ktorý zohráva veľmi pozitívnu úlohu v srdcovo-cievnom systéme. Vo veľkej miere sa produkuje vo vnútornej výstelke cievnej steny. Ide o molekulu, ktorá udržiava normálny krvný tlak. V poškodenej cieve sa však nadmerne produkujú aj reaktívne formy kyslíka (kyslíkové radikály), ktoré oxid dusnatý okamžite ničia. Na oxid dusnatý negatívne vplýva fajčenie a príliš mastná strava. Práve L-arginín podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Táto molekula sa podieľa na znižovaní rizika vzniku závažných civilizačných ochorení akými sú hypertenzia, diabetes mellitus, obezita, ale aj poruchy biorytmov a duševné choroby. Má schopnosť chrániť srdce a mozog tým, že rozširuje cievy pre lepšie prúdenie krvi, čím sa podieľa na okysličení organizmu a rozvádzaní živín po organizme.

Prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev.

  • Betakarotén

Ide o rastlinný pigment – farbivo – patriace ku karotenoidom. Je provitamínom vitamínu A, čiže slúži na výrobu vitamínu A (retinolu), ktorý pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť bunky pred nepriaznivými účinkami škodlivých voľných radikálov.

Pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu.

Pre koho je drink na cievy VENADOM vhodný?

Venadom je vhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami ciev, výskytom hemoroidov či kŕčových žíl, vysokým krvným tlakom alebo pocitom ťažkých nôh spôsobeným opuchom končatín. Jeho užívanie sa odporúča aj tým, ktorí majú vysoké riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení (fajčiari, ľudia s nadváhou, s diabetes mellitus, s vysokým psychickým stresom alebo s vyššou hladinou cholesterolu) a tým, ktorí majú genetické predispozície vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

„Viaceré výskumy preukázali, že zdravšie krvné cievy

pomáhajú znížiť riziko demencie u seniorov.“

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Unknown-1-1024x683.jpeg
Venadom – jedinečný lahodný a účinný nápoj

Zdravé cievy aj vďaka ich diagnostike v diagnostickom centre Metflex

Ak si nie ste istí, či sa môžu problémy s cievami týkať aj Vás, príďte na diagnostiku ciev a živej kvapky krvi do diagnostického centra Metflex, ktoré sa nachádza v sídle spoločnosti Kompava v Novom Meste nad Váhom.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je 76746-14793997-1.jpg
Pomocou prístroja Max Pulse vieme v centre Metflex vyšetriť stav ciev

Na základe výsledkov vyšetrenia zistíme, aká je priechodnosť elasticita Vašich ciev. Problémy s kardiovaskulárnym systémom tak vieme zachytiť už v počiatočnom štádiu.

Share