LIFESTYLE

KAM V ZIME NA VÝLET? TU JE NIEKOĽKO TIPOV..

kam-na-vylet-tu-je-niekolko-tipov

Slovenské regióny sa poctivo pripravujú na zimnú sezónu a spoločne s milovníkmi snehu dúfajú, že sa chladné počasie udrží a pribudne aj snehová nádielka. Návštevníci sa môžu tešiť na upravované zjazdovky, bežkárske trasy, či skialp. Ani milovníci tepla neprídu skrátka – takmer v každom regióne nájdete super wellness, aquapark alebo termálne kúpalisko.

REGIÓN HOREHRONIE

Zažite akčnú zimu na Horehroní. Región Horehronie je tým správnym miestom pre aktívny oddych i relax! Vyberte si z bohatej ponuky zimných aktivít na lyžiarskych zjazdovkách, bežeckých a skialpových tratiach, adrenalínových freeridových zónach, v obľúbenom snow parku, a to všetko v raji Nízkych Tatier.

S výhodným viacdňovým Horehronie skipassom lyžujete v 3 TOP lyžiarskych strediskách – Jasná Nízke Tatry, Ski Tále a Mýto Ski & Bike centrum, na viac ako 60 km zjazdoviek, na ktoré vás s regionálnou zľavovou kartou Horehronie Card bezplatne odvezie Horehronie skibus. A to nie je zďaleka všetko! Viac o karte plnej benefitov na www.card.horehronie.sk

Zaiste najväčším lákadlom bude exteriérové klzisko v ľadovom mestečku na námestí v Brezne s bohatým sprievodným programom, v ktorom nebude núdza o zábavu, hudbu, animačné aktivity, krasokorčuliarov a tradičné remeselné trhy. Naopak vzrušujúcu jazdu po bohatej snehovej prikrývke môžete zažiť aj na FAT e-bikoch s hrotmi, s ktorými pokoríte aj najvyšší cyklobod na Slovensku – majestátnu Kráľovu hoľu.

Čaro horehronskej prírody môžete objavovať aj počas potuliek turistickými chodníkmi. Obľúbené trasy vás zavedú cez vyhľadávané horské chaty či útulne, kde sa môžete občerstviť alebo uchýliť na noc. Viac tipov na akčnú zimu na Horehroní nájdete na www.horehronie.sk.

Aktivita realizovaná s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN HORNÉ POVAŽIE

Región ponúka široké možnosti aktivit v oblasti zimných športov. Ponúka turistiku v unikátnej tiesňave aj jedinečné kúpele.

Pri návšteve regiónu by ste si určite nemali nechať ujsť turistiku v Manínskej tiesňave, ktorá sa nachádza len 6 km od Považskej Bystrice. Ide o prekrásny vápencový kaňon, ktorý je najužším skalným kaňonom v strednej Európe, cez ktorý je vybudovaná cesta. V zime má túra v Manínskej tiesňave neopakovateľné čaro a preto vám ju odporúčame absolvovať.

V regióne sa nachádzajú aj unikátne kúpele Nimnica, v ktorých sa liečia onkologické ochorenia aj choroby obehového, dýchacieho a tráviaceho ústrojenstva. Sú vhodné aj pre rodinný ozdravný relax. Ak by ste si chceli prezrieť zákutia regiónu a máte radi hotelové ubytovanie, dobrým tipom je hotel Garni s vynikajúcou kuchyňou priamo v Považskej Bystrici.

Región ponúka aj ďalšie bohaté možnosti ubytovacích služieb. Spomenúť môžme napríklad luxusný hotel Gino park Palace s príjemným wellnes s vírivkami, vynikajúcimi masážami a ďalšími relaxačnými službami.  Svoje čaro má aj ubytovanie v zrubových domčekoch v zariadení Rybník Modlatín v Marikovskej doline.

Počas zimnej sezóny nesmú samozrejme chýbať ani možnosti pre zimné športy. Známym lyžiarskym strediskom je SKI Ráztoka.  V prípade priaznivého mrazivého počasia je zjazdovka plne k dispozícii. Dostupné bude aj nočné lyžovanie a bežkárske trate. Počas prevádzky bude funkčný aj vonkajší bufet s občerstvením, aj príjemná reštaurácia a ubytovanie. www.hornepovazie.sk


REGIÓN STREDNÉ SLOVENSKO

Zimu v regióne Stredné Slovensko musíte jednoducho zažiť. Vďaka čarovnej prírode a výhodnej polohe s kopcovitým charakterom je obľúbenou lokalitou. Veľké i menej rušné lyžiarske strediská, viac ako 250 km bežkárskych tratí, skialpinistické lokality, jazerá na otužovanie či špičkové wellness centrá? Toto všetko na vás čaká v regióne Stredné Slovensko.

Bežkovanie ako formu oddychu a rekreácie vyhľadáva čoraz viac ľudí. Milovníci tohto športu svoju stopu môžu zanechať na pravidelne upravovaných bežkárskych tratiach v lokalitách Šachtičky, Králiky, Kordíky, v bežeckom areály Skalka, či priamo v centre mesta Banská Bystrica na plážovom kúpalisku.

Do popredia sa stále viac dostáva aj skialpové lyžovanie. Obľúbeným vrchom na zdolanie je Krížna, ktorá za odmenu ponúka dych berúce výhľady na hrebeň Nízkych Tatier. Prvé kroky na skialpových lyžiach vám odporúčame našlapať v menej náročnom teréne na Donovaloch alebo v horskom stredisku Šachtičky.

Ak preferujete adrenalín na zjazdovkách, ten si plnými dúškami vychutnáte v známych strediskách PARK SNOW Donovaly, Skalka arena pri Kremnici, na Šachtičkách či v rodinných strediskách SKI Králiky, Selce – Čachovo a Podkonice – Pleše. Do lyžiarskych stredísk a na bežkárske trate vás zvezieme ekologicky s našimi SKIBUSMI.

Zaujímavým tipom pre otužilcov je jazero pri horskom stredisku Šachtičky. Po mrazivom zážitku sa môžete ohriať v súkromnej saune s nádherným výhľadom. Otužilcov tiež potešia vodné plochy pri Harmaneckej jaskyni alebo v lokalite Turecká – Salašky.

Po náročných športových výkonoch nezabudnite zrelaxovať v okolitých wellness hoteloch Fuggerov dvor v Selciach, RESIDENCE HOTEL & CLUB DONOVALY****, Šport Hotel na Donovaloch či v kremnickom Skalka RELAX centre.

Nepremeškajte skvelú zimnú dovolenku a zážitky v srdci Slovenska! Viac tipov nájdete na https://centralslovakia.eu/ alebo na FB profile @centralslovakia.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN TATRY – SPIŠ – PIENINY

Rozhodnutie navštíviť počas zimy Región Tatry – Spiš – Pieniny je vynikajúcou voľbou. Región ponúka očarujúce mestá, strediská zimných športov aj poznávaciu turistiku.

Ak ste ešte nezažili očarujúcu zimnú atmosféru spišských miest, určite si ju nenechaj ujsť. Vianočná výzdoba spojená s historickými pamiatkami Levoče, Kežmarku Spišskej Belej privodí jedinečný zážitok. A čo tam vidieť a navštíviť?  Je toho dosť, ale ak si musíte vybrať, tak v Kežmarku vrelo odporúčame nádherný interiér Dreveného artikulárneho kostola, ktorý je zapísaný medzi pamiatky UNESCO a v Levoči Baziliku minor Sv. Jakuba s legendárnym oltárom Majstra Pavla. V SpišskejBelej si nenechajte ujsť rozprávkový kaštieľ Strážky.

Top lyžiarským strediskom v regióne je Bachledka Ski & Sun. V ponuke má 8 zjazdoviek o celkovej dĺžke  8,1 km. Obtiažnosť svahov je rôzneho stupňa – od najľahších až po najťažšie zjazdovky v troch prepojených dolinách. Bachledka je navyše členom združenia TATRY SUPER SKI, takže umožňuje lyžovačku na jeden skipas až na 95 zjazdovkách a 86 lanovkách a vlekoch.

Milovníci bežeckého lyžovania si môžu zašportovať v upravenom stredisku Levoča Nordic Centrum, tzv. lokalita Krúžok  pri Levoči (Úloža). Areál ponúka široké spektrum upravovaných tratí od profilovo menej náročných až po trate pre skúsenejších a náročnejších bežkárov v rôznych dĺžkach od 400 metrového detského okruhu, po 5 kilometrový súťažný pretekársky okruh. V tejto sezóne pribudnú aj doplnkové služby ako požičovňa a servis lyží

Jedinečné výhľady na panorámu zasnežených Belianskych Tatier je možné zažiť na stránke Chodník korunami stromov, ktorého súčasťou je aj 32 metrov vysoká vyhliadková veža so suchým toboganom a adrenalínovou sieťou na vrchole.

V regióne si určite nesmiete nechať ujsť návštevu Thermal Parku Vrbov. Stredisko ponúka oblažujúci relax v zdravej mineralizovanej vode, v ktorej si odpočiniete a naberiete veľa nových síl. K výdatnej relaxácii prispievajú trysky s prúdmi tečúcej vody. Ich pôsobenie uvoľňuje a masíruje stuhnuté svalstvo.

Vrámci ubytovacích a stravovacích služieb môžeme odporúčiť APARTMÁNY PANORAMA Bachledka, Resort Levočská dolina, Boutique Hotel Hviezdoslav **** Kežmarok, Hotel Club*** Kežmarok, Penzión Pltník, Penzión Kaštieľ Hanus***. Pochutnať na miestnych špecialitách pod Spišským hradom si môžete v reštaurácii Spišský salaš. www.tatryspispieniny.sk

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN ŽITNÝ OSTROV

Užite si pôžitok z hrejivej vody a lahodných chutí Žitného ostrova aj počas zimy!

Slnko, voda a relax počas celého roka! Žitný ostrov je známy najväčším počtom slnečných dní v roku a v obľúbených rekreačných strediskách tohto regiónu vás čaká množstvo zábavy aj počas zimy! Túžite po oddychu a potrebujete odbúrať každodenný stres?

Načerpajte novú energiu v termálnych vodách Žitného ostrova, posilnite svoju imunitu v moderných saunách a zverte sa do rúk profesionálnych masérov, ktorý vám zaručia dokonalý relax. Vyskúšajte blahodarné účinky termálnej vody v obľúbených termálnych kúpaliskách v Dunajskej Strede a vo Veľkom Mederi, kde vás okrem relaxu vo vode čaká aj množstvo wellness procedúr. Termálna voda, ktorá má priaznivé účinky na pohybové ústrojenstvo dosahuje až 39 °. Ak túžite po dokonalom relaxe, vyberte sa k nám na viac dní. Thermalpark Dunajská Streda vám ponúka možnosť ubytovania priamo v areáli. Vybrať si môžete od trojhviezdičkového hotela, cez penzióny až po autokemping, ktorý čaká svojich návštevníkov počas celého roka. Príjemné chvíle a množstvo zábavy zažijete aj v Thermal Corvinus vo Veľkom Mederi, kde sa oplatí zobrať celú rodinu! Čaká vás tu totiž zábava v celoročnom toboganovom parku!

Ste lovcom gurmánskych zážitkov? Tak nevynechajte najlepšie reštaurácie regiónu, ktoré sa každoročne zapájajú do súťaže o Najchutnejšie jedlo Žitného ostrova! Sledujte nás na Facebooku, Instagrame alebo na Youtube a držte palce súťažiacim! Na stránke www.kdeco.sk sme pre vás pripravili ďalšie inšpirácie pre príjemnú dovolenku v regióne.

Nech vás zima neodradí, na Žitnom ostrove vás čaká množstvo zábavy!

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


REGIÓN VYSOKÉ TATRY PODHORIE

Podhorie Tatier je mimoriadne bohaté na možnosti zimných aktivít. Keďže ide o región spod Tatier snehová nádielka je tu každoročne bohatá.

Odporúčame niekoľko skialpových túr: Vernár – Predná hoľa – Kráľová hoľa alebo z Liptovskej Tepličky na Kráľovú hoľu. Výhľady na Vysoké Tatry, Slovenský raj a Kráľovú hoľu sú neopakovateľné. Skvele upravené lyžiarske strediská s požičovňou lyží, lyžiarskou školou a občerstvením nájdete v Liptovskej Tepličke a vo Vernári.

Vyhľadávané sú bežecké trate na golfovom ihrisku vo Veľkej Lomnici, v Starej Lesnej, Štôle a Mengusovciach, podhorie možno objavovať aj na snežniciach, či len na potulkách prírodou v lesoch okolo obcí od Veľkej Lomnice po Tatranskú Lomniciu, od Starej Lesnej po Novú Lesnú a Veľký Slavkov, Štôlu (k Jánošikovmu vodopádu), Vernár (k partizánskemu bunkru) – v lese, schovaní pred vetrom, si oddýchnete a načerpáte energiu!  Ak si netrúfate ísť sami na túru, pokojne si objednajte sprievodcu (odporúčame www.adventoura.eu ). Nielen, že vás spoľahlivo prevedie, ale odporučí ďalšie výlety a povie vám množstvo zaujímavostí o prírode.

Malá rodinka, či väčšia partia si môže objednať psie záprahy na odpalisku golfového ihriska vo Veľkej Lomnici  (pri dostatku snehu) vrátane neobyčajného „mašerského“ občerstvenia. Komu by to nestačilo, nech zájde do hotela International****, známeho delikátnymi  a chutnými jedlami. Vyhriať sa v saunách, či zaplávať vo vonkajších i vnútorných bazénoch možno vo wellness centrách hotelov a penziónov v Starej Lesnej, Novej Lesnej a ďalších podhorských obciach. www.tatrypodhorie.sk.


REGIÓN DUDINCE

Ak chcete zažiť prijemnú zimu, navštívte kúpeľné mestečko Dudince. Kombinácia zimy a horúcich kúpeľov v geotermálnej dudinskej vode vám poskytne neopakovateľný zážitok.

To, čo robí kúpeľné mestečko exkluzívnym, je zázračná minerálna voda. Je dvakrát mineralizovanejšia a liečivejšia, ako voda vo francúzskom Vichy, čo z nej robí unikát v celej Európe. Pôsobí blahodarne na kardiovaskulárny systém, ochorenia pohybového ústrojenstva a nervovú sústavu. Každý návštevník môže priamo ochutnať tento zázračný elixír alebo sa objednať na procedúry, masáže, či terapie v miestnych zariadeniach.

To ale nie je všetko. Pre návštevníkov, ktorí chcú toho vidieť viac, sú pripravované výlety do blízkeho aj vzdialeného okolia. Pravidelné sú výlety do Levíc, Sebechlebov, Banskej Štiavnice alebo aj do Budapešti či Ostrihomu. Návštevníci majú postarané aj o zábavu: takmer denne sú tu organizované tanečné zábavy, premietanie filmov v kine Diamant, či  vystúpenia tanečných folklórnych súborov a hudobných skupín. www.dudince.sk

Realizované s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.


Share