ZDRAVIE

Detská imunita a jej podpora nielen na jeseň

detska-imunita-a-jej-podpora-nielen-na-jesen

Detská imunita a detské telíčko je veľmi krehké a ľahko zraniteľné. Preto aj prístup k nim je potrebný krehký, jemný a láskavý.

Každá mamička či otecko si prajú, nech sú ich deti zdravé, šťastné a nech si môžu užívať svoje detstvo. Keďže detičky a ich boliestky nám nikdy neboli ľahostajné, neustále sa snažíme vyvíjať a vymýšľať, ako práve našim najmenším pomôcť.

Väčšinou bylinné čaje a preparáty bývajú určené pre deti od troch rokov. A mamičky do tohto veku často nevedia, po čom môžu siahnuť a ako môžu svojim deťom pomôcť bez zaťažovania organizmu medikamentami, antibiotikami či inou „chémiou”.

A tak sme premýšľali, čo pre tieto naše drobné ratolesti. Dlho na sebe nenechal čakať Serafinkov detský sirup. Tento unikátny produkt je určený už pre deti od 1. roka. Svojim zložením sa zameriava predovšetkým na aktivovanie a posilnenie prirodzených činností organizmu a tým aj prirodzenej imunity.

Obsiahnuté medicinálne huby, ktoré sú doplnené prírodným vitamínom C a účinnými látkami bylín priaznivo vplývajú na funkcie tráviaceho traktu, dýchacej sústavy, čistiacich orgánov a vylučovania.

Vhodné je ho aplikovať najmä vtedy, ak vaše detičky trpia opakovanými chorobami ako sú nádcha, vytekajúce či stekajúce hlieny, kašeľ, zápal hrdla, zápaly a teploty, ale aj ekzémy, kožné ochorenia a tráviace ťažkosti.

Group of happy children who are sitting on the hammock and swinging at autumn beautiful day in the park

Nielen v akútnom prípade siahnite po Serafinkovom sirupe, ale aj v prípade prevencie. A to najmä pred nástupom do jasiel, škôlky, školy alebo iného kolektívu. Pred obdobím zvýšeného výskytu vírusových či bakteriálnych ochorení. V zimnom alebo v prechodovom ročnom období.

No ani tu sme úplne nedosiahli to, aby sme pokryli potreby úplne najmenších ratolestí. A tak náš vývoj ide ďalej.

Na krídlach anjela Serafinčeka prilietajú k nám novinky, ktoré sú určené pre našich najmenších – a to doslovne. Prinášame vám rad detských čajov, ktoré nielen chutia, ale aj pomôžu detičkám s ich konkrétnymi zdravotnými problémami a nádherne voňajú. Čaje sú v porciovanej forme, čo zaručuje bezpečné dávkovanie.

Sú zostavené tak, aby boli kombinovateľné aj so Serafinkovým detským sirupom.

A najmä – sú naozaj pre tých najmenších a to pre deti od 3 mesiacov.

Z rodiny detského radu by sme v spojení s imunitou radi predstavili detský čaj Strážniček. Ako už názov napovedá, ide o čaj, ktorý svojim anjelským zložením stráži imunitu vášho dieťatka. Svojim zložením chráni dýchaciu a tráviacu sústavu, imunitný systém a celkovú odolnosť organizmu pred vniknutím nezvaných hostí.

Môže sa podávať preventívne, v akútnych prípadoch ale aj pri medikamentóznej liečbe ako doplnková kúra. V akútnych prípadoch je vhodné ho doplniť vyššie spomínaným Serafínkovým detských sirupom. Pri väčších detičkách môžete siahnúť po Skorocelovom sirupe, ktorý taktiež nájdete v našom sortimente.

A čo v prípade väčších detí, ktoré trochu „ohrnú nosom” nad popíjaním čajov? Alebo im úplne “nevyhovuje” Serafinkov detský sirup, pretože sa na to cítia už trochu veľké? Máme riešenie aj pre naše VEĽKÉ deti. Tým vhodným a silným riešením je Dračia krv, označovaná aj ako amazónsky zázrak.

Dračia krv alebo tiež Sangre di drago disponuje silným potenciálom pre naše zdravie. Pôsobí proti celej škále infekčných aj zápalových ochorení a je veľmi účinná aj pri hojení rôznych zranení. Dračia krv veľmi dobre funguje pri infekciách horných dýchacích ciest a pľúc, tiež pri chrípke, nádche a nachladnutí. Jej silný antivírusový efekt pôsobí okrem iného aj proti adenovírusom, retrovírusom, herpesvírusom (opary), cytomegalovírusom (infekčná mononukleóza) a hepatitíde A aj B. Stimuluje imunitné reakcie. Dozerá na to, aby fyziologická odpoveď imunitného systému na vírusy a baktérie bola správna, aby sa nezvrhla. Okrem iného potláča rozvoj autoimunitných chorôb. Účinná je aj pri gastritíde, žalúdočných a dvanástnikových vredoch, črevných infekciách, zápaloch či hnačkách spôsobených baktériami, ako aj pri Crohnovej chorobe. S veľkým úspechom sa používa aj na zníženie množstvo Helicobacter pylori v žalúdku.

V prípade oslabenej imunity a s tým spojeným výskytom áft v ústnej dutine, je možné ju aplikovať aj zvonka a tým proces hojenia výrazne urýchliť.

Zdravé dieťa = šťastné dieťa.

S týmto sa aj my plne stotožňujeme a aj preto neustále zameriavame svoju pozornosť na detičky.

Sme šťastní, že aj my môžeme prispieť k radosti a najmä zdraviu našich a vašich najmenších drobčekov.

Nielen užívanie suplementov alebo výživových doplnkov buduje detskú ale aj našu imunitu. Preto dbajte aj na to, aby:

– dieťa malo pestrú a vyváženú stravu s dostatočným obsahom zeleniny a ovocia

– dieťa prijímalo dostatok vitamínov a minerálov (vitamína A, C, D, selén, zinok) zo stravy a slnečného žiarenia

– dieťa trávilo dostatok času na čerstvom vzduchu v pohybe a v správnej dynamike

– bolo dieťa primerane obliekané a tým chránené pred prechladnutím

– bolo dieťa vedené k primeranej hygiene – tu platí ani veľa, ani málo

– prežívalo a cítilo Vaše dieťa psychickú pohodu – imunita je krehké a strach a nepokoj ju dokážu výrazne rozladiť

– dieťatko výdatne a dostatočne dlho spalo a oddychovalo

– prostredie, v ktorom dieťa vyrastá, bolo zdravé, čisté a primerané jeho vývoju

Váš Serafin

Share