ZDRAVIE

V dobrej kondícii po pôrode

v-dobrej-kondicii-po-porode

PÔROD JE PROCES, KTORÝ PRINÁŠA NA SVET NOVÉHO ČLOVEKA, NO JE AJ ZDROJOM OBÁV  AKO BUDE PO ŇOM ŽENA VYZERAŤ. ČO BUDE V JEJ ŽIVOTE ROVNAKÉ, AKO PREDTÝM A NA ČO SI BUDE MUSIEŤ PRIVYKNÚŤ?

Ak ste mali pred pôrodom dobrú kondíciu, je múdre si ju prinavrátiť späť aj po pôrode. Ako začať? Začnite prechádzkami v prírode a s cvikmi s vlastnou hmotnosťou. Orientujte sa na spevnenie brušných svalov a panvového dna, postupne pridávajte cviky na chrbát a celé telo. Neskôr môžete pokračovať aj cvičeniami s dieťatkom. Matky po pôrode často myslia na to, ako nadobudnúť späť svoje pôvodné krivky a ako sa dostať do pôvodnej formy. Nič nie je jednoduchšie, ako cvičiť s bábätkom. Radosť z tejto aktivity budete mať nielen vy, ale aj drobček, ktorý sa isto bude tešiť na každý ďalší tréning so svojou mamičkou.

happy mother holding baby studio shot isolate on white

Kedy s cvičením začať? 

S cvičením je dobré začať čo najskôr, keď si dieťatko dokáže samo udržať hlavičku. Na posilnenie svalstva brucha, hrudníka a rúk môžete aplikovať tento cvik s dieťatkom: Sadnite si na zem a mierne pokrčte kolená. Dieťa držte pri ľavom boku, trup mierne natočte doľava. Z tejto polohy dieťa preneste do polohy k pravému boku, pričom otáčajte celú hornú polovicu tela. Pri pohyboch majte stiahnuté brucho aj zadok a cvik niekoľkokrát opakujte.

Zdravo a hravo

Na prsia a ruky je ideálny tento cvik: v polohe na chrbte pokrčte kolená a krížovú časť tlačte na podlahu. Dieťa chyťte oboma rukami na úrovni pŕs a s nádychom ho dvíhajte do výšky, ale nie až nad prsia a ruky v lakťoch úplne nevystierajte. Pomaly sa vráťte späť a vydýchnite. Ak si chcete posilniť panvu a chrbát, ľahnite si na chrbát, pokrčte kolená a chodidla položte na zem. Dieťa si posaďte na panvu a držte ho oboma rukami. Chodidlá zaprite do zeme a zdvihnite panvu tak, aby trup a stehná tvorili jednu líniu. Pri cvičení majte brucho stiahnuté, v tejto polohe vydržte niekoľko sekúnd a pomaly sa vráťte na zem.

cvičíme s dieťatkom

Share